Deltävling 2 den 29 februari 2020 hos BK30 Motala

Prisade boxare

Bästa match röd boxare: Erika Victorin, Tranås BTS
Bästa match blå boxare: Elin Larsson, Katrineholms BK

Matcher

S 69: Bea Wiktorsson, BK Dacke vs Marie Thiele, Tranås BTS; 29 - 25
S 75: Pertti Korhola, Bålsta BK vs Roland Petersson, Katrineholms BK; 26 - 20
M +91: Marcus Niklasson, BK30 Motala vs Joachim Olivaros, BK Berget; 27 - 24
S 60: Masoma Khawari, BK30 Motala vs Pernilla Högberg, NBK Akilles; 29 - 29
U 49: Skender Dervishi, BK Dacke vs Theador Saxvold, Katrineholms BK; 27 - 21
M 69: Amanda Sundbaum, Tranås BTS vs Tindra Robinson, Katrineholms BK; 28 - 27
M 60: Elin Larsson, Katrineholms BK vs Aisha Albaaj, BK30 Motala; 28 - 27
M 64: Marika Broman, BK30 Motala vs Bea Wiktorsson, BK Dacke; 30 - 29
J 56: Stina Bard, BK30 Motala vs Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK; 26 - 25
M 75: Borhan Mohammadi, BK30 Motala vs Stefan Misimovic, Katrineholms BK; 28 - 28
J 56: Linnéa Saxvold, Katrineholms BK vs Märta Martinsson, BK30 Motala; 26 - 25
J 56: Kevin Aziz, Katrineholms BK vs Abdullah Maliki, BK Dacke; 26 - 26
S +91: Jimmy Saxvold, Katrineholms BK vs Janne Eberhard, NBK Akilles; 29 - 27
S +91: Mika Heikkinen, Katrineholms BK vs Adam Franzén, BK30 Motala; 29 - 26
S 75: Tobias Plantin, Katrineholms BK vs Pertti Korhola, Bålsta BK; 30 - 27
J 56: Promise Eliogu, Katrineholms BK vs Abdulhakim Aytbay, BK Dacke; 30 - 30
M 69: Hampus Sköld, Katrineholms BK vs Rahim Tajik, BK30 Motala; 28 - 26
S 91: Michael Karlsson, Tranås BTS vs Arne Korhola, Bålsta BK; 29 - 27
M 69: Sirwan Mohammadi, BK30 Motala vs Daniel Wettermark, BK Dacke; 29 - 28
J 56: Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK vs Stina Bard, BK30 Motala; 28 - 26
M 91: Tahsin Demirkol, BK30 Motala vs Max Albrektsson, Bålsta BK; 28 - 27
U 46: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK vs Skender Dervishi, BK Dacke; 31 - 26
M 81: Axel Sarenpää, BK30 Motala vs Stefan Misimovic, Katrineholms BK; 29 - 25
M 64: Ali Irfaan, BK30 Motala vs Brezaert Tahiri, BK Dacke; 27 - 25
M 91: Philip Sundbaum, Tranås BTS vs Benjamin Albertsson, Bålsta BK; 24 - 24
M 56: Yaya Aloglu, Katrineholms BK vs Märta Martinsson, BK30 Motala; 26 - 25
M 75: Pierre Mathevon, BK30 Motala vs Hampus Sköld, Katrineholms BK; 26 - 26
S 75: Tobias Plantin, Katrineholms BK vs Daniel Samuelsson, BK30 Motala; 28 - 26
M 56: Erika Victorin, Tranås BTS vs Elin Larsson, Katrineholms BK; 27 - 25
S 91: Jimmy Wallin, Bålsta BK vs Andreas Spång, BK Dacke; 26 - 26
M +91: Tobias Franzén, Bålsta BK vs Victor Erm, BK Dacke; 29 - 26
M +91: Herman Lundh, BK Dacke vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 29 - 24

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Katrineholms BK 12 119
2 BK30 Motala 12 116
3 BK Dacke 11 115
4 Tranås BTS 11 108
5 Bålsta BK 10 106
6 NBK Akilles 3 56
7 BK Berget 1 24

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tobias Plantin, Katrineholms BK 3 30
2 Mika Heikkinen, Katrineholms BK 3 29
3 Jimmy Saxvold, Katrineholms BK 3 29
4 Pertti Korhola, Bålsta BK 3 27
5 Jimmy Wallin, Bålsta BK 2 26
6 Janne Eberhard, NBK Akilles 1 27
7 Arne Korhola, Bålsta BK 1 27
8 Adam Franzén, BK30 Motala 1 26
9 Roland Petersson, Katrineholms BK 1 20

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tobias Franzén, Bålsta BK 3 29
2 Michael Karlsson, Tranås BTS 3 29
3 Herman Lundh, BK Dacke 3 29
4 Hampus Sköld, Katrineholms BK 3 28
5 Tahsin Demirkol, BK30 Motala 3 28
6 Ali Irfaan, BK30 Motala 3 27
7 Marcus Niklasson, BK30 Motala 3 27
8 Borhan Mohammadi, BK30 Motala 2 28
9 Stefan Misimovic, Katrineholms BK 2 28
10 Andreas Spång, BK Dacke 2 26
11 Philip Sundbaum, Tranås BTS 2 24
12 Benjamin Albertsson, Bålsta BK 2 24
13 Daniel Wettermark, BK Dacke 1 28
14 Max Albrektsson, Bålsta BK 1 27
15 Daniel Samuelsson, BK30 Motala 1 26
16 Victor Erm, BK Dacke 1 26
17 Rahim Tajik, BK30 Motala 1 26
18 Brezaert Tahiri, BK Dacke 1 25
19 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 24
20 Joachim Olivaros, BK Berget 1 24

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Sirwan Mohammadi, BK30 Motala 3 29
2 Axel Sarenpää, BK30 Motala 3 29
3 Promise Eliogu, Katrineholms BK 2 30
4 Abdulhakim Aytbay, BK Dacke 2 30
5 Pierre Mathevon, BK30 Motala 2 26
6 Kevin Aziz, Katrineholms BK 2 26
7 Abdullah Maliki, BK Dacke 2 26

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alvin Shefkiu, Katrineholms BK 3 31
2 Skender Dervishi, BK Dacke 3 27
3 Theador Saxvold, Katrineholms BK 1 21

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Pernilla Högberg, NBK Akilles 2 29
2 Marie Thiele, Tranås BTS 1 25

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Marika Broman, BK30 Motala 3 30
2 Bea Wiktorsson, BK Dacke 3 29
3 Elin Larsson, Katrineholms BK 3 28
4 Amanda Sundbaum, Tranås BTS 3 28
5 Erika Victorin, Tranås BTS 3 27
6 Yaya Aloglu, Katrineholms BK 3 26
7 Masoma Khawari, BK30 Motala 2 29
8 Aisha Albaaj, BK30 Motala 1 27
9 Tindra Robinson, Katrineholms BK 1 27

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Stina Bard, BK30 Motala 3 26
2 Märta Martinsson, BK30 Motala 1 25

Ungdom dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK 3 28
2 Linnéa Saxvold, Katrineholms BK 3 26
3 Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK 1 25