Deltävling 1 den 25 januari 2020 hos Katrineholms BK

Prisade boxare

Bästa match röd boxare: Mika Heikkinen, Katrineholms BK
Bästa match blå boxare: Arne Korhola, Bålsta BK

Matcher

S 81: Per-Ola Lindell, BK Dacke vs Roland Petersson, Katrineholms BK; 34 - 17
M 69: Amanda Sundbaum, Tranås BTS vs Jennie Johansson, Majornas BK; 29 - 29
J 60: William Lindblom, Katrineholms BK vs Filip Ahlström, Katrineholms BK; 22 - 22
J +91: Ian Hellgren, Majornas BK vs Philip Sundbaum, Tranås BTS; 29 - 28
S 91: Lena Hjort Gustafsson, Tranås BTS vs Therese Dahlin, NBK Akilles; 29 - 22
U 49: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK vs Teo Hallström, BK Dacke; 31 - 26
S 69: Pertti Korhola, Bålsta BK vs Anette Lindh, Tranås BTS; 27 - 21
S 56: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Pernilla Högberg, NBK Akilles; 29 - 25
M 60: Moe Lahmar, BK Dacke vs Kevin Aziz, Katrineholms BK; 29 - 27
J 49: Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK vs Singne Johansson, Katrineholms BK; 27 - 21
J 56: Erika Victorin, Tranås BTS vs Yaya Aloglu, Katrineholms BK; 26 - 24
U 46: Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK vs Linnéa Saxvold, Katrineholms BK; 28 - 26
J 49: Promise Eliogu, Katrineholms BK vs Skender Dervishi, BK Dacke; 31 - 26
S +91: Mika Heikkinen, Katrineholms BK vs Arne Korhola, Bålsta BK; 28 - 28
S 91: Tomi Wallman, NBK Akilles vs Jimmy Wallin, Bålsta BK; 29 - 27
S +91: Robert Junebo, Bålsta BK vs Per Jensen, NBK Akilles; 26 - 25
S 75: Elias Backlund, Bålsta BK vs Tobias Plantin, Katrineholms BK; 29 - 27
M 64: Jennie Johansson, Majornas BK vs Engla Wigstrand, Tranås BTS; 27 - 26
M 69: Björn Andersson, Bålsta BK vs Linus Stene, Majornas BK; 28 - 27
M +91: Max Albrektsson, Bålsta BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 26 - 25
S 69: Lena Hjort Gustafsson, Tranås BTS vs Bea Wiktorsson, BK Dacke; 29 - 29
M 64: Patrik Niklasson, Majornas BK vs Filip Ahlström, Katrineholms BK; 23 - 22
M 91: Dilman Garib, Majornas BK vs Rasmus Thollander, Katrineholms BK; 35 - 27
S 64: Moe Lahmar, BK Dacke vs Patrik Niklasson, Majornas BK; 27 - 25
M 81: Eric Eliasson, Majornas BK vs Richard Svensson, Bålsta BK; 30 - 28
S +91: Jimmy Saxvold, Katrineholms BK vs David Borgstedt, Bålsta BK; 25 - 21
M 69: Björn Andersson, Bålsta BK vs Linus Sundqvist, Majornas BK; 25 - 23
M 75: Hampus Sköld, Katrineholms BK vs Allan Långström, Katrineholms BK; 24 - 24

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Majornas BK 12 123
2 Katrineholms BK 12 117
3 Bålsta BK 12 110
4 Tranås BTS 11 113
5 BK Dacke 9 118
6 NBK Akilles 6 101

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Per-Ola Lindell, BK Dacke 3 34
2 Tomi Wallman, NBK Akilles 3 29
2 Elias Backlund, Bålsta BK 3 29
4 Pertti Korhola, Bålsta BK 3 27
5 Jimmy Saxvold, Katrineholms BK 3 25
6 Mika Heikkinen, Katrineholms BK 2 28
6 Arne Korhola, Bålsta BK 2 28
8 Tobias Plantin, Katrineholms BK 1 27
8 Jimmy Wallin, Bålsta BK 1 27
10 Per Jensen, NBK Akilles 1 25
11 Roland Petersson, Katrineholms BK 1 17

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Dilman Garib, Majornas BK 3 35
2 Eric Eliasson, Majornas BK 3 30
3 Ian Hellgren, Majornas BK 3 29
3 Moe Lahmar, BK Dacke 3 29
5 Björn Andersson, Bålsta BK 3 28
6 Max Albrektsson, Bålsta BK 3 26
6 Robert Junebo, Bålsta BK 3 26
8 Patrik Niklasson, Majornas BK 3 25
9 Hampus Sköld, Katrineholms BK 2 24
9 Allan Långström, Katrineholms BK 2 24
11 Philip Sundbaum, Tranås BTS 1 28
11 Richard Svensson, Bålsta BK 1 28
13 Linus Stene, Majornas BK 1 27
13 Rasmus Thollander, Katrineholms BK 1 27
15 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 25
16 Linus Sundqvist, Majornas BK 1 23
17 David Borgstedt, Bålsta BK 1 21

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Promise Eliogu, Katrineholms BK 3 31
2 William Lindblom, Katrineholms BK 2 22
2 Filip Ahlström, Katrineholms BK 2 22
4 Kevin Aziz, Katrineholms BK 1 27

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alvin Shefkiu, Katrineholms BK 3 31
2 Skender Dervishi, BK Dacke 1 26
2 Teo Hallström, BK Dacke 1 26

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Lena Hjort Gustafsson, Tranås BTS 3 29
2 Pernilla Högberg, NBK Akilles 1 25
3 Therese Dahlin, NBK Akilles 1 22
4 Anette Lindh, Tranås BTS 1 21

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Jennie Johansson, Majornas BK 3 29
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 29
3 Erika Victorin, Tranås BTS 3 26
4 Bea Wiktorsson, BK Dacke 2 29
4 Amanda Sundbaum, Tranås BTS 2 29
6 Engla Wigstrand, Tranås BTS 1 26
7 Yaya Aloglu, Katrineholms BK 1 24

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Singne Johansson, Katrineholms BK 1 21

Ungdom dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK 3 28
2 Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK 3 27
3 Linnéa Saxvold, Katrineholms BK 1 26