Deltävling 5 den 5 oktober 2019 hos Bålsta BK

Prisade boxare

Bästa rookie hemmaboxare: Pertti Korhola, Bålsta BK
Bästa rockie bortaboxare: Amanda Sundbaum, Tranås BTS

Matcher

S 75: Per-Ola Lindell, BK Dacke vs Pertti Korhola, Bålsta BK; 33 - 27
M 69: Vilius Rozkov, Bålsta BK vs Abdul Jabbar Rahimi, BK Dacke; 31 - 30
S 81: Elias Backlund, Bålsta BK vs Tomi Wallman, NBK Akilles; 33 - 31
J 64: Daniel Wettergren, BK Dacke vs Yahyo Zaid, BK Dacke; 25 - 23
S +91: Arne Korhola, Bålsta BK vs Philip Sundbaum, Tranås BTS; 27 - 24
S 75: Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK vs Måns Klockare, NBK Akilles; 28 - 23
S 81: Mikael Eriksson, Bålsta BK vs Leif Långström, BK Dacke; 27 - 24
M 91: Tim F Korhola, Bålsta BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 38 - 29
S 91: Michael Karlsson, Tranås BTS vs Patrik Trygg, NBK Akilles; 28 - 27
S +91: David Borgstedt, Bålsta BK vs Jonas Franzén, BK Dacke; 25 - 23
S 56: Sandra Backlund, Bålsta BK vs Pernilla Högberg, NBK Akilles; 25 - 25
M 69: Björn Andersson, Bålsta BK vs Abdul Jabbar Rahimi, BK Dacke; 26 - 26
S 91: Tomi Wallman, NBK Akilles vs Jimmy Wallin, Bålsta BK; 28 - 26
M 69: Daniel Wettergren, BK Dacke vs Amanda Sundbaum, Tranås BTS; 27 - 26
S +91: Arne Korhola, Bålsta BK vs Janne Eberhard, NBK Akilles; 30 - 27

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Bålsta BK 12 132
2 BK Dacke 9 114
3 NBK Akilles 7 110
4 Tranås BTS 6 107

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Per-Ola Lindell, BK Dacke 3 33
2 Elias Backlund, Bålsta BK 3 33
3 Tomi Wallman, NBK Akilles 3 31
4 Arne Korhola, Bålsta BK 3 30
5 Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK 3 28
6 Mikael Eriksson, Bålsta BK 3 27
7 Patrik Trygg, NBK Akilles 1 27
8 Janne Eberhard, NBK Akilles 1 27
9 Pertti Korhola, Bålsta BK 1 27
10 Jimmy Wallin, Bålsta BK 1 26
11 Jonas Franzén, BK Dacke 1 23

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tim F Korhola, Bålsta BK 3 38
2 Vilius Rozkov, Bålsta BK 3 31
3 Michael Karlsson, Tranås BTS 3 28
4 David Borgstedt, Bålsta BK 3 25
5 Abdul Jabbar Rahimi, BK Dacke 2 30
6 Björn Andersson, Bålsta BK 2 26
7 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 29
8 Leif Långström, BK Dacke 1 24
9 Philip Sundbaum, Tranås BTS 1 24
10 Måns Klockare, NBK Akilles 1 23

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Daniel Wettergren, BK Dacke 3 27
2 Yahyo Zaid, BK Dacke 1 23

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Pernilla Högberg, NBK Akilles 2 25

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Sandra Backlund, Bålsta BK 2 25
2 Amanda Sundbaum, Tranås BTS 1 26