Deltävling 4 den 25 augusti 2019 hos BK Dacke

Prisade boxare

Bästa hemmaboxare: Frank Uller, BK Dacke
Bästa rockie: William Olsson, Klockets BK Norrköping

Matcher

S 69: Sophie Gudman Knutsson, BK Berget vs Annette Lind, Tranås BTS; 26 - 24
U 45: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK vs William Olsson, Klockets BK Norrköping; 28 - 26
J 52: Fayes Alnish, BK Dacke vs Bianca Frölid, Katrineholms BK; 26 - 24
S 69: Sophie Gudman Knutsson, BK Berget vs Marie Thiele, Tranås BTS; 25 - 25
U 36: Firas Alnish, BK Dacke vs Noel Mellgren, Klockets BK Norrköping; 26 - 25
U 51: Alvari Linderman Svart, Katrineholms BK vs Samo Elfituri, Klockets BK Norrköping; 26 - 25
U 60: Abdullah Maliki, BK Dacke vs Antonio Luttges, Klockets BK Norrköping; 28 - 25
S 81: Dario Sekulic, Tranås BTS vs Tomi Wallman, NBK Akilles; 35 - 31
S 75: Daniel Wettergren, BK Dacke vs Ola Gustafsson, Tranås BTS; 25 - 23
S +91: Therese Dahlin, NBK Akilles vs Karin Jonson, Tranås BTS; 26 - 25
S 91: John Olsson, Oxelösunds BK vs Michael Karlsson, Tranås BTS; 35 - 29
M 91: Philip Kristiansen, Tranås BTS vs Andreas Spång, BK Dacke; 30 - 29
S +91: Jimmy Wallin, Bålsta BK vs Patrik Trygg, NBK Akilles; 29 - 29
M +91: Benjamin Albertsson, Bålsta BK vs Philip Sundbaum, Tranås BTS; 25 - 25
S 56: Pernilla Högberg, NBK Akilles vs Erika Victorin, Tranås BTS; 26 - 26
U 51: Promise Eliogu, Katrineholms BK vs Fayes Alnish, BK Dacke; 29 - 28
M +91: Miguel Olsson, Oxelösunds BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 29 - 28
U 54: Abdullah Maliki, BK Dacke vs Kevin Aziz, Katrineholms BK; 26 - 26
U 45: William Olsson, Klockets BK Norrköping vs Linnéa Saxvold, Katrineholms BK; 26 - 24
U 39: Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK vs Noel Mellgren, Klockets BK Norrköping; 26 - 24
S +91: Magnus Ohlsson, Tranås BTS vs Simon Jonson, Tranås BTS; 25 - 24
S +91: Jonas Franzén, BK Dacke vs Arne Korhola, Bålsta BK; 28 - 27
S +91: Thomas Larsson, Klockets BK Norrköping vs Per Jensen, NBK Akilles; 24 - 23
M 60: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Pernilla Högberg, NBK Akilles; 31 - 26
S +91: Jimmy Saxvold, Katrineholms BK vs Janne Eberhard, NBK Akilles; 29 - 26
S +91: Frank Uller, BK Dacke vs Mika Heikkinen, Katrineholms BK; 32 - 28

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tranås BTS 12 121
2 BK Dacke 12 116
3 Katrineholms BK 12 112
4 NBK Akilles 8 112
5 Klockets BK Norrköping 8 100
6 Oxelösunds BK 6 64
7 Bålsta BK 5 81
8 BK Berget 3 26

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 John Olsson, Oxelösunds BK 3 35
2 Frank Uller, BK Dacke 3 32
3 Jimmy Saxvold, Katrineholms BK 3 29
4 Jonas Franzén, BK Dacke 3 28
5 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 3 25
6 Patrik Trygg, NBK Akilles 2 29
7 Jimmy Wallin, Bålsta BK 2 29
8 Tomi Wallman, NBK Akilles 1 31
9 Mika Heikkinen, Katrineholms BK 1 28
10 Arne Korhola, Bålsta BK 1 27
11 Janne Eberhard, NBK Akilles 1 26
12 Simon Jonson, Tranås BTS 1 24
13 Per Jensen, NBK Akilles 1 23
14 Ola Gustafsson, Tranås BTS 1 23

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Dario Sekulic, Tranås BTS 3 35
2 Philip Kristiansen, Tranås BTS 3 30
3 Miguel Olsson, Oxelösunds BK 3 29
4 Thomas Larsson, Klockets BK Norrköping 3 24
5 Philip Sundbaum, Tranås BTS 2 25
6 Benjamin Albertsson, Bålsta BK 2 25
7 Andreas Spång, BK Dacke 1 29
8 Michael Karlsson, Tranås BTS 1 29
9 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 28

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Fayes Alnish, BK Dacke 3 28
2 Daniel Wettergren, BK Dacke 3 25
3 Samo Elfituri, Klockets BK Norrköping 1 25

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Promise Eliogu, Katrineholms BK 3 29
2 Alvin Shefkiu, Katrineholms BK 3 28
3 Abdullah Maliki, BK Dacke 3 28
4 Alvari Linderman Svart, Katrineholms BK 3 26
5 Firas Alnish, BK Dacke 3 26
6 William Olsson, Klockets BK Norrköping 3 26
7 Kevin Aziz, Katrineholms BK 2 26
8 Noel Mellgren, Klockets BK Norrköping 1 25
9 Antonio Luttges, Klockets BK Norrköping 1 25

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Therese Dahlin, NBK Akilles 3 26
2 Pernilla Högberg, NBK Akilles 2 26
3 Marie Thiele, Tranås BTS 2 25
4 Annette Lind, Tranås BTS 1 24

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 31
2 Sophie Gudman Knutsson, BK Berget 3 26
3 Erika Victorin, Tranås BTS 2 26
4 Karin Jonson, Tranås BTS 1 25

Ungdom dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Engela Plantin Pontén, Katrineholms BK 3 26
2 Linnéa Saxvold, Katrineholms BK 1 24
3 Bianca Frölid, Katrineholms BK 1 24