Deltävling 1 den 2 februari 2019 hos Tranås BTS

Prisade boxare

Bästa rookie hemmaboxare: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK
Bästa rookie bortaboxare: Davud Sobiri, Mjölby Boxing Team

Matcher

S 81: Dario Sekulic, Tranås BTS vs Per-Ola Lindell, Mjölby Boxing Team; 35 - 34
U 36: Davud Sobiri, Mjölby Boxing Team vs Engla Plantin Pontén, Katrineholms BK; 24 - 21
U 42: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK vs Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK; 26 - 20
S 56: Pernilla Högberg, NBK Akilles vs Erika Victorin, Tranås BTS; 22 - 20
S 81: Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK vs Ola Gustafsson, Tranås BTS; 30 - 22
J 81: Kahled Ghandor, Mjölby Boxing Team vs Said Chiliou, Mjölby Boxing Team; 24 - 22
U 54: Kevin Aziz, Katrineholms BK vs Abdullah Maliki, Mjölby Boxing Team; 28 - 26
S 91: John Olsson, Oxelösunds BK vs Mika Heikkinen, Katrineholms BK; 32 - 28
S 91: Patrik Trygg, NBK Akilles vs Jimmy Wallin, Bålsta BK; 30 - 27
J 91: Miguel Olsson, Oxelösunds BK vs Russell McLean, Bålsta BK; 32 - 27
M 81: Edvin Engströnm, Katrineholms BK vs Noah Johansson, Bålsta BK; 28 - 28
J +91: Arne Korhola, Bålsta BK vs Magnus Ohlsson, Tranås BTS; 31 - 24
U 39: Alvin Shefkiu, Katrineholms BK vs Davud Sobiri, Mjölby Boxing Team; 28 - 24
S +91: Jimmy Saxvold, Katrineholms BK vs Janne Eberhard, NBK Akilles; 28 - 22
J 75: Mohammad Ghandor, Mjölby Boxing Team vs Armin Dzonlagic, Bålsta BK; 27 - 27
J 81: Said Chiliou, Mjölby Boxing Team vs Kasem Haki, Mjölby Boxing Team; 24 - 23
M 64: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Tindra Ytterdahl Robinsson, Katrineholms BK; 27 - 26
U 45: Destiny Karlsson, Katrineholms BK vs Linnéa Saxvold, Katrineholms BK; 23 - 22
U 51: Muhammad Hoshimov, Mjölby Boxing Team vs Promise Eliogu, Katrineholms BK; 24 - 23
U 54: Alvari Linderman Svart, Katrineholms BK vs Abdullah Maliki, Mjölby Boxing Team; 24 - 23
M 81: Edvin Engströnm, Katrineholms BK vs Björn Andersson, Bålsta BK; 31 - 26
M 91: Miguel Olsson, Oxelösunds BK vs Tim F Korhola, Bålsta BK; 34 - 32

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Katrineholms BK 12 115
2 Mjölby Boxing Team 12 96
3 Bålsta BK 10 116
4 Tranås BTS 8 108
5 NBK Akilles 7 74
6 Oxelösunds BK 6 66

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 John Olsson, Oxelösunds BK 3 32
2 Arne Korhola, Bålsta BK 3 31
3 Patrik Trygg, NBK Akilles 3 30
4 Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK 3 30
5 Jimmy Saxvold, Katrineholms BK 3 28
6 Per-Ola Lindell, Mjölby Boxing Team 1 34
7 Mika Heikkinen, Katrineholms BK 1 28
8 Jimmy Wallin, Bålsta BK 1 27
9 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 1 24
10 Janne Eberhard, NBK Akilles 1 22
11 Ola Gustafsson, Tranås BTS 1 22

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Dario Sekulic, Tranås BTS 3 35
2 Miguel Olsson, Oxelösunds BK 3 34
3 Edvin Engströnm, Katrineholms BK 3 31
4 Noah Johansson, Bålsta BK 2 28
5 Tim F Korhola, Bålsta BK 1 32
6 Russell McLean, Bålsta BK 1 27
7 Björn Andersson, Bålsta BK 1 26

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Kahled Ghandor, Mjölby Boxing Team 3 24
2 Mohammad Ghandor, Mjölby Boxing Team 2 27
3 Armin Dzonlagic, Bålsta BK 2 27
4 Kasem Haki, Mjölby Boxing Team 1 23

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alvin Shefkiu, Katrineholms BK 3 28
2 Kevin Aziz, Katrineholms BK 3 28
3 Alvari Linderman Svart, Katrineholms BK 3 24
4 Said Chiliou, Mjölby Boxing Team 3 24
5 Davud Sobiri, Mjölby Boxing Team 3 24
6 Muhammad Hoshimov, Mjölby Boxing Team 3 24
7 Abdullah Maliki, Mjölby Boxing Team 1 26
8 Promise Eliogu, Katrineholms BK 1 23

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Pernilla Högberg, NBK Akilles 3 22

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 27
2 Erika Victorin, Tranås BTS 1 20

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tindra Ytterdahl Robinsson, Katrineholms BK 1 26

Ungdom dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Destiny Karlsson, Katrineholms BK 3 23
2 Linnéa Saxvold, Katrineholms BK 1 22
3 Engla Plantin Pontén, Katrineholms BK 1 21
4 Tuva Plantin Pontén, Katrineholms BK 1 20