Deltävling 1 den 2 februari 2019 hos Tranås BTS

Prisade boxare

Bästa rockie damer: Malin Hansson, Tranås BTS
Bästa rockie herrar: Arne Korhola, Bålsta BK

Matcher

S +91: Sophie Gudmann Knutsson, BK Berget vs Susanne Hartvig, Tranås BTS; 23 - 20
S 91: Ove Nilsson, Tranås BTS vs Jimmy Wallin, Bålsta BK; 26 - 25
S 56: Pernilla Högberg, NBK Akilles vs Lena Gustafsson, Tranås BTS; 25 - 25
J 64: Ali Irfaan, BK30 Motala vs Kahled Ghandor, Mjölby Boxing Team; 27 - 24
S 64: Malin Hansson, Tranås BTS vs Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala; 24 - 24
M 56: Najib Ahmed, BK30 Motala vs Abdullah Maliki, Mjölby Boxing Team; 31 - 23
M 60: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Masoma Khawari, BK30 Motala; 25 - 24
J 52: Najib Ahmed, BK30 Motala vs Adam Alsadi, Tranås BTS; 31 - 27
M 69: Mimmi Jakobsson, BK30 Motala vs Sophie Gudmann Knutsson, BK Berget; 23 - 23
M 75: Hassna Aitahmed-Ali, BK30 Motala vs Malin Hansson, Tranås BTS; 25 - 24
J 60: Engla Wigstrand, Tranås BTS vs Ola Doaud, BK30 Motala; 22 - 21
S 91: Frank Uller, Mjölby Boxing Team vs Mikael Karlsson, Tranås BTS; 31 - 29
S 81: Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK vs Marcus Gustafsson, Tranås BTS; 27 - 24
S 91: Mikael Eriksson, Bålsta BK vs Ola Gustafsson, Tranås BTS; 23 - 21
S 91: Patrik Trygg, NBK Akilles vs Magnus Ohlsson, Tranås BTS; 25 - 21
S +91: Therese Dahlin, NBK Akilles vs Susanne Hartvig, Tranås BTS; 21 - 20
S +91: Arne Korhola, Bålsta BK vs Simon Jonson, Tranås BTS; 27 - 23
M 75: Ali Aldamash, Tranås BTS vs Heidar Amiri, BK30 Motala; 9 - 0, Disk
J 91: Martinou Ouronti, Tranås BTS vs Kasem Haki, Mjölby Boxing Team; 24 - 24
M 75: Heidar Amiri, BK30 Motala vs Kenneth Asp, Tranås BTS; 29 - 26
M 91: Russell McLean, Bålsta BK vs Michael Karlsson, Tranås BTS; 28 - 26
J 81: Dario Sekulic, Tranås BTS vs Said Chiliou, Mjölby Boxing Team; 32 - 24
M +91: Philip Sundbaum, Tranås BTS vs Chistoffer Lundström, BK Berget; 23 - 23
M +91: Adam Sundbaum, Tranås BTS vs Benjamin Albertsson, Bålsta BK; 29 - 23
J 64: Mohammad Ghandor, Mjölby Boxing Team vs Ali Irfaan, BK30 Motala; 26 - 23
J 81: Ahmed Zaki, Tranås BTS vs Ludvig Eriksson, Bålsta BK; 25 - 23
S +91: Per Jensen, NBK Akilles vs Leif Långström, Mjölby Boxing Team; 25 - 24

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tranås BTS 12 112
2 BK30 Motala 12 112
3 Bålsta BK 12 105
4 NBK Akilles 11 96
5 Mjölby Boxing Team 9 105
6 BK Berget 5 46

Senior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Frank Uller, Mjölby Boxing Team 3 31
2 Fredrik Gunnarsson, Bålsta BK 3 27
3 Arne Korhola, Bålsta BK 3 27
4 Ove Nilsson, Tranås BTS 3 26
5 Patrik Trygg, NBK Akilles 3 25
6 Per Jensen, NBK Akilles 3 25
7 Mikael Eriksson, Bålsta BK 3 23
8 Mikael Karlsson, Tranås BTS 1 29
9 Jimmy Wallin, Bålsta BK 1 25
10 Marcus Gustafsson, Tranås BTS 1 24
11 Simon Jonson, Tranås BTS 1 23
12 Ola Gustafsson, Tranås BTS 1 21
13 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 1 21

Medior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Dario Sekulic, Tranås BTS 3 32
2 Najib Ahmed, BK30 Motala 3 31
3 Heidar Amiri, BK30 Motala 3 29
4 Adam Sundbaum, Tranås BTS 3 29
5 Russell McLean, Bålsta BK 3 28
6 Ali Aldamash, Tranås BTS 3 9
7 Philip Sundbaum, Tranås BTS 2 23
8 Chistoffer Lundström, BK Berget 2 23
9 Kenneth Asp, Tranås BTS 1 26
10 Michael Karlsson, Tranås BTS 1 26
11 Leif Långström, Mjölby Boxing Team 1 24
12 Benjamin Albertsson, Bålsta BK 1 23

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Ali Irfaan, BK30 Motala 3 27
2 Mohammad Ghandor, Mjölby Boxing Team 3 26
3 Ahmed Zaki, Tranås BTS 3 25
4 Kasem Haki, Mjölby Boxing Team 2 24
5 Martinou Ouronti, Tranås BTS 2 24
6 Adam Alsadi, Tranås BTS 1 27
7 Kahled Ghandor, Mjölby Boxing Team 1 24
8 Ludvig Eriksson, Bålsta BK 1 23

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Said Chiliou, Mjölby Boxing Team 1 24
2 Abdullah Maliki, Mjölby Boxing Team 1 23

Senior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Therese Dahlin, NBK Akilles 3 21
2 Pernilla Högberg, NBK Akilles 2 25
3 Lena Gustafsson, Tranås BTS 2 25
4 Malin Hansson, Tranås BTS 2 24
5 Susanne Hartvig, Tranås BTS 1 20

Medior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hassna Aitahmed-Ali, BK30 Motala 3 25
2 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 25
3 Sophie Gudmann Knutsson, BK Berget 3 23
4 Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala 2 24
5 Mimmi Jakobsson, BK30 Motala 2 23
6 Masoma Khawari, BK30 Motala 1 24

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Engla Wigstrand, Tranås BTS 3 22
2 Ola Doaud, BK30 Motala 1 21