Deltävling 6 den 1 december 2018 hos Oxelösunds BK

Prisade boxare

Bästa hemmaboxare: Gabriel Norlin, Oxelösunds BK
Bästa bortaboxare: Emil Stenqvist, Tranås BTS

Matcher

SA +91: Leif Långström, Mjölby BT vs Per Jensen, NBK Akilles; 24 - 24
SA +91: Janne Eberhard, NBK Akilles vs Magnus Ohlsson, Tranås BTS; 27 - 25
SB 75: Dario Sekulic, Tranås BTS vs Alexander Uporov, Åtvidabergs BK; 31 - 30
SB 69: Arif Hosseni, Åtvidabergs BK vs Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS; 30 - 30
SA 81: Markus Lehtikevari, Oxelösunds BK vs Gabriel Norlin, Oxelösunds BK; 25 - 25
JB 81: Matinou Ouro N´ti, Tranås BTS vs Ahmed Saadek, Tranås BTS; 26 - 25
SA 56: Annelie Andersson, Tranås BTS vs Gabriella Ohlsson, Tranås BTS; 27 - 27
SA 91: Niclas Andersson, NBK Akilles vs Ove Nilsson, Tranås BTS; 26 - 25
SB +91: Miguel Olsson, Oxelösunds BK vs Ali Al-Salem, Tranås BTS; 33 - 26
SB 75: Alexander Uporov, Åtvidabergs BK vs Ali Aldaamsah, Tranås BTS; 32 - 29
SA 81: Emma Lindwall, Tranås BTS vs Therese Dahlin, NBK Akilles; 27 - 27
SB 69: Emma Lindwall, Tranås BTS vs Dario Sekulic, Tranås BTS; 30 - 30
SB 75: Arif Hosseni, Åtvidabergs BK vs Emil Stenqvist, Tranås BTS; 32 - 30
JB 91: Leif Långström, Mjölby BT vs Marcus Gustafsson, Tranås BTS; 27 - 25
SA 91: John Olsson, Oxelösunds BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 32 - 30

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tranås BTS 10 117
2 Oxelösunds BK 10 115
3 NBK Akilles 10 104
4 Åtvidabergs BK 6 64
5 Mjölby BT 3 27

Senior A herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 John Olsson, Oxelösunds BK 3 32
2 Janne Eberhard, NBK Akilles 3 27
3 Niclas Andersson, NBK Akilles 3 26
4 Markus Lehtikevari, Oxelösunds BK 2 25
5 Per Jensen, NBK Akilles 2 24
6 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 1 25
7 Ove Nilsson, Tranås BTS 1 25

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Matinou Ouro N´ti, Tranås BTS 3 26
2 Gabriel Norlin, Oxelösunds BK 2 25
3 Emil Stenqvist, Tranås BTS 1 30
4 Ali Al-Salem, Tranås BTS 1 26
5 Ahmed Saadek, Tranås BTS 1 25

Senior A dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Therese Dahlin, NBK Akilles 2 27
2 Annelie Andersson, Tranås BTS 2 27

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 2 27

Senior B herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Miguel Olsson, Oxelösunds BK 3 33
2 Alexander Uporov, Åtvidabergs BK 3 32
3 Arif Hosseni, Åtvidabergs BK 3 32
4 Dario Sekulic, Tranås BTS 3 31
5 Leif Långström, Mjölby BT 3 27
6 Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS 2 30
7 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 30
8 Ali Aldaamsah, Tranås BTS 1 29
9 Marcus Gustafsson, Tranås BTS 1 25

Senior B dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Emma Lindwall, Tranås BTS 2 30