Deltävling 5 den 27 oktober 2018 hos Katrineholms BK

Prisade boxare

Bästa hemmaboxare: Edvin Rydberg, Katrineholms BK
Bästa bortaboxare: John Olsson, Oxelösunds BK
Bästa bortaboxare: Per-Ola Lindell, Mjölby BT

Matcher

SA +91: Per-Ola Lindell, Mjölby BT vs Per Jensen, NBK Akilles; 34 - 25
SB 64: Klisman Gjonlulaj, BK30 Motala vs Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS; 28 - 28
JA +91: Janne Eberhard, NBK Akilles vs Ove Nilsson, Tranås BTS; 27 - 23
JA 60: Hampus Josefsson, Tranås BTS vs Anwar Hussein, BK30 Motala; 26 - 0, Disk
SA 56: Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala vs Pernilla Högberg, NBK Akilles; 23 - 20
UA 57: Najib Abdikadir, BK30 Motala vs Oognjen Kisic, Tranås BTS; 31 - 25
SA 91: Susanne Johansson, Tranås BTS vs Therese Dahlin, NBK Akilles; 25 - 20
SB 81: Mikael Karlsson, Tranås BTS vs Juha Tohveri, Katrineholms BK; 29 - 25
SB 75: Ali Aldaamsah, Tranås BTS vs Umar Irfaan, BK30 Motala; 26 - 25
SA 64: Soliana Andebrhan, BK30 Motala vs Anette Lind, Tranås BTS; 21 - 21
SA 64: Susanne Johansson, Tranås BTS vs Tsion Mekonnen, BK30 Motala; 23 - 20
SA 56: Annelie Andersson, Tranås BTS vs Masoma Khawari, BK30 Motala; 26 - 23
JA 75: Teo Oliv, BK30 Motala vs Ali Aldaamsah, Tranås BTS; 28 - 24
SA 91: John Olsson, Oxelösunds BK vs Magnus Ohlsson, Tranås BTS; 34 - 23
JA 60: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Soliana Andebrhan, BK30 Motala; 27 - 19
JB 60: Ali Irfaan, BK30 Motala vs Hampus Josefsson, Tranås BTS; 31 - 24
SB +91: Miguel Olsson, Oxelösunds BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 29 - 24
SA 81: Lena Gustafsson, Tranås BTS vs Tsion Mekonnen, BK30 Motala; 23 - 21
SB 81: Edvin Rydberg, Katrineholms BK vs Heidar Amiri, BK30 Motala; 32 - 27
SB 69: Najib Abdikadir, BK30 Motala vs Mikael Karlsson, Tranås BTS; 30 - 25

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 BK30 Motala 12 113
2 Tranås BTS 12 108
3 NBK Akilles 6 92
4 Oxelösunds BK 6 63
5 Katrineholms BK 4 57
6 Mjölby BT 3 34

Senior A herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 John Olsson, Oxelösunds BK 3 34
2 Per-Ola Lindell, Mjölby BT 3 34
3 Janne Eberhard, NBK Akilles 3 27
4 Per Jensen, NBK Akilles 1 25
5 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 1 23
6 Ove Nilsson, Tranås BTS 1 23

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Ali Irfaan, BK30 Motala 3 31
2 Najib Abdikadir, BK30 Motala 3 31
3 Teo Oliv, BK30 Motala 3 28
4 Heidar Amiri, BK30 Motala 1 27
5 Anwar Hussein, BK30 Motala 1 0

Ungdom herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hampus Josefsson, Tranås BTS 3 26
2 Oognjen Kisic, Tranås BTS 1 25

Senior A dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Annelie Andersson, Tranås BTS 3 26
2 Susanne Johansson, Tranås BTS 3 25
3 Lena Gustafsson, Tranås BTS 3 23
4 Anette Lind, Tranås BTS 2 21
5 Therese Dahlin, NBK Akilles 1 20
6 Pernilla Högberg, NBK Akilles 1 20

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 27
2 Soliana Andebrhan, BK30 Motala 2 21
3 Masoma Khawari, BK30 Motala 1 23
4 Tsion Mekonnen, BK30 Motala 1 21

Senior B herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Edvin Rydberg, Katrineholms BK 3 32
2 Miguel Olsson, Oxelösunds BK 3 29
3 Mikael Karlsson, Tranås BTS 3 29
4 Ali Aldaamsah, Tranås BTS 3 26
5 Klisman Gjonlulaj, BK30 Motala 2 28
6 Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS 2 28
7 Umar Irfaan, BK30 Motala 1 25
8 Juha Tohveri, Katrineholms BK 1 25
9 Adam Sundbaum, Tranås BTS 1 24

Senior B dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala 3 23