Deltävling 4 den 15 september 2018 hos NBK Akilles

Prisade boxare

Matcher

SB 75: Umar Irfaan, BK30 Motala vs Alexander Uporov, Åtvidabergs BK; 25 - 25
JA +91: Anette Lind, Tranås BTS vs Therese Dahlin, NBK Akilles; 22 - 21
SB 69: Hassna Aitahmed-Ali, BK30 Motala vs Lena Gustafsson, Tranås BTS; 23 - 23
SB 91: Simon Engström, Katrineholms BK vs Per-Ola Lindell, Mjölby BT; 37 - 33
SB +91: Simon Engström, Katrineholms BK vs Adam Sundbaum, Tranås BTS; 38 - 28
JA +91: Janne Eberhard, NBK Akilles vs Magnus Ohlsson, Tranås BTS; 24 - 22
JA 81: Heidar Amiri, BK30 Motala vs Carl-Johan Larsson, Tranås BTS; 25 - 24
SA 81: Peter Lindeberg, BK30 Motala vs Anders Gripendahl, Tranås BTS; 30 - 26
JA 91: Niclas Andersson, NBK Akilles vs Teo Oliv, BK30 Motala; 26 - 24
JA 56: Annelie Andersson, Tranås BTS vs Masoma Khawari, BK30 Motala; 23 - 22
JA 56: Gabriella Ohlsson, Tranås BTS vs Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala; 25 - 23
SB 60: Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS vs Klisman Gjonlulaj, BK30 Motala; 29 - 27
SB 69: Hassna Aitahmed-Ali, BK30 Motala vs Anette Lind, Tranås BTS; 21 - 21
SB 81: Tomi Wallman, NBK Akilles vs Mikael Karlsson, Tranås BTS; 28 - 27
JA +91: Adam Sundbaum, Tranås BTS vs Per Jensen, NBK Akilles; 27 - 21

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tranås BTS 12 105
2 BK30 Motala 10 103
3 NBK Akilles 10 99
4 Katrineholms BK 3 38
5 Åtvidabergs BK 2 25
6 Mjölby BT 1 33

Senior A herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Peter Lindeberg, BK30 Motala 3 30
2 Tomi Wallman, NBK Akilles 3 28
3 Niclas Andersson, NBK Akilles 3 26
4 Janne Eberhard, NBK Akilles 3 24
5 Per-Ola Lindell, Mjölby BT 1 33
6 Anders Gripendahl, Tranås BTS 1 26
7 Carl-Johan Larsson, Tranås BTS 1 24
8 Magnus Ohlsson, Tranås BTS 1 22
9 Per Jensen, NBK Akilles 1 21

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Heidar Amiri, BK30 Motala 3 25
2 Teo Oliv, BK30 Motala 1 24

Senior A dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Annelie Andersson, Tranås BTS 3 23
2 Anette Lind, Tranås BTS 3 22
3 Lena Gustafsson, Tranås BTS 2 23
4 Therese Dahlin, NBK Akilles 1 21

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gabriella Ohlsson, Tranås BTS 3 25
2 Masoma Khawari, BK30 Motala 1 22

Senior B herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Simon Engström, Katrineholms BK 3 38
2 Mohammed Aldaamsah, Tranås BTS 3 29
3 Adam Sundbaum, Tranås BTS 3 28
4 Umar Irfaan, BK30 Motala 2 25
5 Alexander Uporov, Åtvidabergs BK 2 25
6 Klisman Gjonlulaj, BK30 Motala 1 27
7 Mikael Karlsson, Tranås BTS 1 27

Senior B dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hassna Aitahmed-Ali, BK30 Motala 2 23
2 Esmeralda Gjonlulaj, BK30 Motala 1 23