Deltävling 2 den 25 februari 2018 hos BK30 Motala

Prisade boxare

Bästa rokiematch: Marika Broman, BK 30 Motala
Bästa rokiematch: Maria Thörnqvist, NBK Akilles

Matcher

JB 56: Mohamed Saidmakmudov, Mjölby Boxing Team vs Muhammed Resai, NBK Akilles; 25 - 18
JB 56: Husoni Abdurahimov, Mjölby Boxing Team vs Esmat Resai, NBK Akilles; 22 - 20
SB 81: Mukhtar Amad, BK 30 Motala vs Miled Aflas, Tranås BTS; 32 - 28
JB 56: Agnes Jacobsson, East IF vs Hatica Vbra, NBK Akilles; 27 - 21
JA 64: Noel Lundqvist, BK 30 Motala vs Leo Johansson, Tranås BTS; 28 - 24
SB 64: Marika Broman, BK 30 Motala vs Maria Thörnqvist, NBK Akilles; 26 - 24
SB 64: Luzia Hirn, Tranås BTS vs Abbe Rasulson, Mjölby Boxing Team; 23 - 20
SB 69: Daniel Samuelsson, Mjölby Boxing Team vs Emma Lindwall, Tranås BTS; 31 - 25
SB 75: Mohammed Alhabib, BK 30 Motala vs Asef Asefi, Mjölby Boxing Team; 24 - 19
SB 81: Therese Dahlin, NBK Akilles vs Ibrahim Blekic, Mjölby Boxing Team; 25 - 24
SB 91: Robert Apasu, Tranås BTS vs Billy Haller, BK 30 Motala; 28 - 23
SB 91: Tomi Wallman, NBK Akilles vs Muhibb Hashimson, Mjölby Boxing Team; 27 - 23
SB 81: Daniel Samuelsson, Mjölby Boxing Team vs Peter Lindeberg, Mjölby Boxing Team; 31 - 29

Klubbar

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 BK 30 Motala 12 110
2 Mjölby Boxing Team 10 107
3 Tranås BTS 8 104
4 NBK Akilles 8 97
5 East IF 3 27

Senior A herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Tomi Wallman, NBK Akilles 3 27
2 Peter Lindeberg, Mjölby Boxing Team 1 29

Junior herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Noel Lundqvist, BK 30 Motala 3 28
2 Mohamed Saidmakmudov, Mjölby Boxing Team 3 25
3 Husoni Abdurahimov, Mjölby Boxing Team 3 22
4 Leo Johansson, Tranås BTS 1 24
5 Esmat Resai, NBK Akilles 1 20
6 Muhammed Resai, NBK Akilles 1 18

Senior A dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Therese Dahlin, NBK Akilles 3 25

Junior dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Emma Lindwall, Tranås BTS 1 25

Senior B herr

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Mukhtar Amad, BK 30 Motala 3 32
2 Daniel Samuelsson, Mjölby Boxing Team 3 31
3 Robert Apasu, Tranås BTS 3 28
4 Mohammed Alhabib, BK 30 Motala 3 24
5 Miled Aflas, Tranås BTS 1 28
6 Ibrahim Blekic, Mjölby Boxing Team 1 24
7 Billy Haller, BK 30 Motala 1 23
8 Muhibb Hashimson, Mjölby Boxing Team 1 23
9 Abbe Rasulson, Mjölby Boxing Team 1 20
10 Asef Asefi, Mjölby Boxing Team 1 19

Senior B dam

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Agnes Jacobsson, East IF 3 27
2 Marika Broman, BK 30 Motala 3 26
3 Luzia Hirn, Tranås BTS 3 23
4 Maria Thörnqvist, NBK Akilles 1 24
5 Hatica Vbra, NBK Akilles 1 21